Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Kavos aparatas biurui

Kodėl kavos aparatai biurams – būtinybė kiekvienoje darbovietėje?

Kava padeda prabusti ne tik namuose išlipus iš lovos, bet ir darbe, kai nespėjate pakankamai pailsėti. Kone kiekviena tarptautinė organizacija savo darbuotojams siūlo nemokamą kavą ir užkandžius visą dieną. Kyla klausimai, kam to reikia ir kodėl darbdavys turėtų tuo pasirūpinti? Pasirodo yra ne vienas tokio sprendimo argumentas. NestleProfessional.lt dalijasi net 4-iais, remdamiesi savo pačių patirtimi.

1. Vienas puodelis padeda suartinti nepažįstamus

du žmonės geria kavą

Įmonės kultūros puoselėjimas – ne tokia jau paprasta užduotis. Kaip naują darbuotoją įtraukti į senbuvių ratą, kad šis jaustųsi gerai ir jaukiai? Kaip užmegzti ryšius su kolegomis? Į šiuos klausimus tenka atsakyti ne vienam lyderiui. Paprastai vengiame prieiti prie mažai pažįstamų žmonių be priežasties ir juos užkalbinti, tačiau pasiūlyti išgerti kavos ar užmegzti pokalbį laukiant prie kavos aparato atrodo natūralu ir įprasta. Tai gali būti puiki galimybė įtraukti naujus žmones į „savų“ ratą ir sužinoti daugiau apie kolegas, su kuriais praleidžiame tiek daug laiko.

2. Nedaug kainuojanti privilegija darbuotojams – organizacinės kultūros puoselėjimas

Jau kurį laiką patraukliausiai vertinamos darbovietės pasižymi toli gražu ne tik geromis įdarbinimo sąlygomis, bet ir papildomomis privilegijomis, kurias suteikia savo darbuotojams: sporto klubų narystėmis, automobiliais, masažų terapijomis ir kitais prabangiais privalumais. Tačiau ne kiekviena įmonė gali sau leisti tai, ką gali didieji pasaulio gigantai. Štai kodėl kavos aparatai biurams – vienas iš ekonomiškiausių būdų norint išlaikyti darbuotojus laimingus. 2–4 kavos puodeliai per dieną – gana didelės išlaidos žmogui, tačiau nedidelė investicija verslui, kuri padeda parodyti darbuotojams, kaip juos vertinate. Ir visai nebūtina įsigyti nuolatinį aparatą, palanki išeitis – kavos aparatų nuoma, ypač jeigu ateityje planuojamas organizacijos augimas.

„Šią praktiką įgyvendinome patys. Mūsų biure darbuotojai gali naudotis kavos aparatais kiek tik nori ir kada nori. Be to, virtuvėje visada rastumėt nedidelių užkandžių, vaisių. Visa tai kažkaip suartina: kolegos yra laimingesni, motyvuoti, randa daugiau laiko pabendrauti ir tikrai dažniau kyla originalių idėjų“, – pasakoja Nestlé Professional darbuotoja.

3. Kava gali padidinti darbuotojų našumą

Visai ne paslaptis, kad viena iš labiausiai vertinamų kavos savybių – pabudinti iš mieguistumo bei padėti susitelkti atliekant įvairias užduotis. Kadangi išlaikyti produktyvumą visą dieną tikrai sunku, kavos aparatas biure gali tapti geriausiu draugu. Susikoncentravę į užduotis darbuotojai daro mažiau klaidų, kurios gali pakenkti verslui. Kaip kavos puodeliui visai neblogai. Pigi investicija!

4. Gera žinutė klientams

keksiukas ir kava


Ne veltui sakoma, kad velnias slypi detalėse. Gerą įspūdį apie organizaciją daro ne tik jos žmonės ir paslaugos, bet ir tvarka bei požiūris į svečius ar klientus. Kavos aparatas biure gal ir skamba kaip labai paprastas išskirtinumas, tačiau detalės išskiria jus iš kitų. Gerą kavą mėgsta visi, tad platus jos pasirinkimas paliks įspūdį tiek klientams, tiek svečiams.

Ir visa tai toli gražu ne vieninteliai privalumai. Kavos puodelis gali padėti gimti puikioms idėjoms, be to, nepamirškime, kava skleidžia puikų aromatą!

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kavos aparatą biurui? 

  1. Pirmas ir bene svarbiausias žingsnis – išsirinkti kavos aparatą atsižvelgiant į darbuotojų skaičių biure. Išsirinkus per mažą ar per lėtą įrenginį, rizikuojate sugaišti per daug darbuotojų laiko. 

  2. Įsitikinkite, kad kavos aparatą būtų paprasta naudoti. Tikrai nenorite išsirinkti ekstravagantiškos espresso mašinos, reikalaujančios baristos apmokymų. 
  3. Norėdami padaryti įspūdį klientams, pagalvokite apie kavos aparato išvaizdą ir funkcionalumą, t.y. daugiau gėrimų variantų. 
  4. Jeigu planuojate nuomoti kavos aparatą, atkreipkite dėmesį, ar yra įtraukta jų priežiūros paslauga. Netinkamai prižiūrint kavos įrenginį, jis gali pradėti gesti. Tad jei tiekėjas neapsiima kavos aparato serviso darbų, jo remontu reikės rūpintis patiems. 
  5. Biure labai svarbu išlaikyti ramią aplinką, kuri netrukdo dirbti, todėl nerekomenduojama rinktis kavos aparatų su kavamalėmis. Pastarieji net tik lėtai ruošia gėrimus, bet ir skleidžia triukšmą.