Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Kavos aparatai biurams

8 žingsniai prieš užsisakant kavos aparatą biurui

Kai kurie kasdienio gyvenimo malonumai, perkelti į darbo erdvę, virsta gerais stimulais produktyvumui. Pavyzdžiui, skani ir lengvai paruošiama kava biure. Tačiau išsirinkti kavos aparatą ne taip paprasta, kadangi jų pasiūla tikrai nemaža. Nusprendėme pasidalinti 8 žingsniais, kurie atskleis, kaip išsirinkti kavos aparatą biurui greičiau ir geriau.

1. Pamąstykite apie darbuotojų skaičių

Įmonės darbuotojų skaičius – bene svarbiausias faktorius perkant kavos aparatą. Mažiausioms kompanijoms, kuriose dirba vos keli darbuotojai, pakaks ir pusiau automatinio ar kompaktiško automatinio kavos aparato su kapsulėmis. Biurams, kuriuose yra didesnis darbuotojų skaičius, geriausi kavos aparatai bus didesni automatiniai, vienu metu leidžiantys paruošti net kelis puodelius kavos.

2. Apsispręskite dėl kavų įvairovės

Pagrindines funkcijas atliekantis geras kavos aparatas, visų pirma, gali pagaminti juodą espresso kavą. Nemėgstantiems stiprios kavos tas pats aparatas gali pagaminti Americano tipo kavą (tai yra espresso kava, sumaišyta su didesniu kiekiu vandens).

Kavos aparatai skirti biurams gali gaminti ir gėrimus su pienu: latte, cappuccino, paprastą balintą kavą ir kt. Tad, prieš užsisakant kavos aparatą, verta išsiaiškinti darbuotojų poreikius: ar pakanka kokybiško juodos kavos aparato, ar pageidaujamas ir pieniškų kavų pasirinkimas.

3. Apgalvokite, ar gersite tik kavą ar ir kitus gėrimus

Ne visi žmonės mėgsta kavą, gal kažkam jūsų biure labiau patinka arbata, kakava ar kitokie karšti gėrimai? Pasiteiraukite biuro darbuotojų apie kitų gėrimų poreikį, jeigu reikia, net atlikite trumpą apklausą. Sužinojus atsakymus, apsvarstykite, gal vertėtų įsigyti kavos aparatą, ruošiantį platesnį gėrimų asortimentą.

kava, kakava ir pienas

4. Rinkitės aparatą kavos pupelėms arba kavos granulėms 

Rinkoje yra įvairių kavos aparatų, visgi, biuro poreikius geriausiai atitiks aparatai kavos pupelėms arba kavos granulėms. Jeigu sunku nuspręsti, kuris tipas jums tinkamiausias, rinkinės kombinuotą kavos aparatą. Šie kavos aparatai gamina kavą tiek iš kavos pupelių, tiek iš kavos granulių. Juose paruošta kava – itin aromatinga. Tiesa, tokiame kavos aparate ruoštos kavos reiks palaukti apie 40–46 sekundes, tad, jeigu jūsų biure kavos mylėtojų itin daug, verta pagalvoti apie kavos aparatą granulėms. Tokiame aparate skani kava paruošiama per 10–12 sekundžių, o jo priežiūra žymiai paprastesnė – nereikės periodiškai valyti kavos tirščių.

5. Pamąstykite apie poveikį aplinkai

Jeigu siekiate atsakingo vartojimo, rinkitės mažiau vandens ir energijos suvartojantį kavos aparatą ir prisidėkite prie aplinkos resursų tausojimo. Siekiant atsakingo vartojimo, taip pat apsvarstysite ir kokius puodelius rinktis. Plastikiniai vienkartiniai puodeliai tapę šiukšlėmis sunkiai suyra, tad siūlome rinktis popierinius ekologiškus arba daugkartinio naudojimo puodelius.

6. Numatykite būsimus biuro poreikius

Iškart apsvarstykite, kaip pasirinkti kavos aparatą, kuris puikiai tiktų jūsų įmonei ne tik šiandien, bet ir ateityje. Be abejo, pirmiausia svarbu, kad aparatas būtų kokybiškas ir galėtų ilgai tarnauti. Tačiau kitas, ne mažiau aktualus klausimas – įmonės ateities poreikiai. Gal planuojamas darbuotojų skaičiaus augimas arba mažėjimas? Įvertinkite, kiek žmonių ir kaip dažnai kavos aparatu naudosis ne tik šiandien, bet ir artimoje ateityje.

biuro patalpos

7. Nepamirškite priedų 

Įrengdami vietą biure, kurioje darbuotojai galės mėgautis kava, nepamirškite ant staliuko palikti priedų prie kavos: servetėlių, cukraus, šaukštelių, pasirinktinai galima padėti ir sirupų, karamelės, barstomo cinamono, šokolado ar netgi užkandžių. Verta šalia turėti ir vandens aparatą su kava prarastiems skysčiams kompensuoti. 

8. Atsakykite į klausimą: pirkti ar nuomotis? 

Kai kada kavos aparatą verta pirkti, o kai kada – nuomotis. Pastarasis atvejis palankesnis tiems, kam aparato reikia terminuotam laikotarpiui. Taip pat nuomojantis kavos aparatą išvengsite technikos priežiūros, pavyzdžiui, aparate susikaupusių kalkių valymo. Kavos aparatų nuomotojai dažnai siūlo papildomas nemokamas paslaugas: nemokamą įrenginio programavimą, instaliavimą, gedimų šalinimą per sutartą valandų skaičių, tad ši paslauga tikrai verta dėmesio.